Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę
na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.
herb Białobrzegi
Miejsko-Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej w Białobrzegach
Zadzwoń!48 613 27 55
slideshow_1
Pomoc społeczna zawsze skuteczna
PROJEKT pt. "Pomoc społeczna zawsze skuteczna"

Miasto i Gmina Białobrzegi- Miejsko Gminny Ośodek Pomocy Społecznej w Białobrzegach rozpoczyna w 2012 roku realizacje 3 letniego projektu systemowego pt. ,,Pomoc społczna zawsze skuteczna" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekty systemowe MGOPS w Białobrzegach realizowane są od 2008 roku , które kierujemy do mieszkańców Miasta i Gminy Białobrzegi, osób:
  • bezrobotnych z uwzględnieniem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym
  • w wieku aktywności zawodowej / 15-64 lat/,
  • nie pracujących i korzystających ze świadczeń /finansowych, niefinansowych/ Pomocy Społecznej.

Ośrodek kolejny rok przystępuje do realizacji projektu systemowego
- okres realizacji projektu lata 2012-2014

Głównym założeniem naszego projektu jest rozwój róznych form aktywnej integracji
i upowszechnianie pracy socjalnej. Działania przewidziane w projekcie dążą do zmniejszenia skali bezrobocia, przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu.
Projekt zakłada eliminowanie barier jakie napotykają osoby bezrobotne poprzez zastosowanie instrumentów aktywnej integracji; aktywizacja zawodowa, społeczna, edukacyjna i zdrowotna.
Realizacja projektu dąży do budowy systemu wsparcia :
- na rzecz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z uwagi na brak pracy ze szczególnym uwzględnieniem ich aktywizacji i przedsięwzięcia ograniczających skutki życia w biedzie, wyjścia z kręgu klientów pomocy społecznej, zwiększenie szans na otwartym rynku pracy, oraz zwiększenie skuteczności pracy socjalnej.