ikony glowne02 narodziny ikony glowne bezpieczenstwo ikony glowne opieka ikony glowne swiadczenia swiadczenia ikony glowne edukacja ikony glowne urlopy 1

WSPIERAJ SENIORA

wspieraj senioraW związku z obowiązującym stanem epidemii oraz znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białobrzegach przystąpił do programu „Wspieraj Seniora”

Program skierowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostają w domach w stanie epidemii i nie mogą liczyć na pomoc najbliższego otoczenia, np. rodziny, sąsiadów.

Forma wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez seniora zakresem, obejmującym artykuły podstawowej potrzeby , w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej lub załatwienie spraw urzędowych nie wymagających podpisu seniora.

 

Koszt zakupów pokrywa senior, usługa jest bezpłatna.

 

Mechanizm udzielania pomocy w 3 krokach:

1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną      w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów 22 505 11 11 lub do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białobrzegach pod numerem telefonu 48 613 27 55

2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białobrzegach przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

3. Pracownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala zakres pomocy oraz przekazuje informacje odnośnie osób dostarczających w/w artykuły.

 

wspieraj seniora

 

 

 

 

- rodzina 500 0 empatia ok ciaza bez alkoholu   

 

 115647 logo apteki  155908 logo pcpr logo policja